PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831128}

Wolne bity

Beats
6,4 3 176
ocen
6,4 10 1 3176
Wolne bity
powrót do forum filmu Wolne bity

bity

użytkownik usunięty

muszę przyznać że film wywarł na mnie pozytywne wrażenia...
muzyka,bity,gra aktorska...
anthony anderson sporo schudł co widać i w końcu gra wg mnie poważną rolę a nie komedianta co wczesniej mu sie zdarzało...
powinni zakazać posiadania broni,bo to co sie dzieje w USA przekracza wszelkie granice...

ocenił(a) film na 9

Film jest bardzo dobry, jak każdy o South Side. To co się tam dzieje jest przerażające i bardzo ciężko jest temu zaradzić. Ale takie filmy jak ten, które zbierają pieniądze by pomóc afroamerykanom wyrwać się z South Side są bardzo potrzebne. Nie wszyscy chcą tam zginąć.
Niestety ale nie zakażesz posiadania broni w USA, byłoby to złamanie wolności obywatelskiej i konstytucji, ale edukować najniższe klasy społeczne zawsze możesz próbować

użytkownik usunięty
milo_snow

wątpie by te najniższe klasy społeczne chciały sie edukowac.
predzej zastrzelili by kazdego kto by tylko cos wspomnial o edukacji

ocenił(a) film na 9

No to niestety widzę że na marne ten film zobaczyłeś. Jest bardzo dużo osób które chcą się wyrwać z South, pójść na jakie kolwiek studia. Tylko niestety zawsze się pamięta o tych "czarnych" owcach w stadzie...

użytkownik usunięty
milo_snow

całego świata nie zbawisz,a jak ktoś ma chęci i motywacje by się wyrwać i mieć lepsze życie to pomoc jest jak najbardziej potrzebna...I nie chodzi tylko o South...
a filmu nie obejrzałam na marne bo każdy inaczej odbiera przesłanie danego obrazu...

Akurat zakaz posiadania broni przyczynia sie do nasilenia aktow terrosystycznych. Atakujacy ma pewnosc, ze nikt go nie odstrzeli tylko spokojnie moze wybijac ludzi.

ocenił(a) film na 7

Zakaz posiadania broni uderza w normalnych ludzi. Bandzior jak będzie chciał to będzie miał i zakazem nie będzie się przejmował.

kodipar_78

Zdobyć broń w polsce wcale nie jest tak łatwo. Oczywiście że jak jesteś w jakiejś zorganizowanej grupie przestępczej to nie ma z tym problemu ale zwykły seba stojący w bramie już jej za chu*ja nie załatwi...
A w stanach kupujesz broń w walmarcie czy innym tesco ot tak.

Nie wiem jak ty ale ja nie boje się że mnie odstrzeli mafia tylko bardziej się boje spotkać naćpanego i wkur*wionego sebixa w bramie z bronią w ręku.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Wiesz, z bronią trzeba jeszcze umieć się obchodzić, dbać o nią. Bardziej się obawiam naćpanego Sebixa z kosą.

kodipar_78

I naprawde uważasz, że bezpieczniej by było gdybyś i ty i sebix mieli broń?

Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... W jaki sposób będziesz czuł się bezpieczniejszy z bronią? Będziesz z nią chodził do biedronki? Idąc do kościoła będziesz miał ją w kaburze bo nigdy nie wiadomo? Kładąc się spać będziesz ją miał pod ręką?
Nigdy nie wiesz kiedy zostaniesz napadnięty więc będziesz musiał ją mieć cały czas przy sobie i być gotowy do strzału... przecież to jakiś absurd

kodipar_78

I nie rzucaj proszę argumentu o tym że sebix jak będzie świadomy że możesz mieć broń to dwa razy pomyśli zanim zaatakuje bo to bzdura.
To jest dokładnie ten sam błąd logiczny który występuje u popierających wprowadzenie kary śmierci argumentując że jak bandzior będzie miał świadomość kary śmierci to nie popełni zbrodni. Ale ten argument został juz w latach 60 obalony przez badania i statystyki i powszechnie uznany za bzdure. Żaden bandzior popełniając zbrodnie nie kalkuluje jaka jest kara. Dlatego od lat stawia się na skuteczność łapania przestepców a nie zwiększanie wysokości kar.
I analogicznie jest w przypadku posiadania broni. Żaden sebix idąc z bronią po twój portfel nie będzie myślał o tym że możesz mieć broń tylko idzie po swoje. A nawet jak pomyśli o tym że możesz mieć broń to jedyną reakcją seby będzie to że będzie bardziej nerwowo trzymał gnata i łatwiej wystrzeli gdy się raptownie ruszysz.

Także, prosze powiedz mi jak ta broń którą mógłbyś kupić w sklepie bez pozwolenia zwiększyłaby twoje bezpieczeństwo.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Broń palna.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Kara śmierci też powinna być dozwolona, ale to nie miejsce na dyskusję na ten temat.

ocenił(a) film na 8

Anthony Anderson, to jak widać w tym filmie, dobry aktor. Może kiedyś zagra wybitna rolę, ale do tej to my jeszcze trochę brakuje. Ale to dobry aktor.

ocenił(a) film na 7

Przede wszystkim, Anderson nigdy nie ,,grywał" komediantów. Za to ,,grywał" w filmach, komediantem będąc. Gość zaczynał w Stand-Upie przecież. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones