PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32384}

Kangur Jack

Kangaroo Jack
5,8 9 109
ocen
5,8 10 1 9109
5,3 3
oceny krytyków
Kangur Jack
powrót do forum filmu Kangur Jack

Czy ktoś może mi powiedzieć, co to znaczy "urbańska legenda"? Co za orzeł sklecił takie określenie i co za orzeł dał je na stronę w ciekawostkach? Ekipo Filmwebu, bardzo proszę, poprawcie to, i nie kompromitujcie się więcej.

ocenił(a) film na 10
Meowth

Urbańska legenda jest to opowieść krążąca w danym mieście i przekazywana z reguły koloryzowana lub nieprawdziwa często opisuje wydarzenia niezwykłe lub straszne. Podam ci jedną znaną "legendę" o tajemniczym pasażerze którego zabierają samochodem ludzie, pasażer dziwnie się zachowuje znaczy się nie odzywa się, kierowca zaczyna się niepokoić i obawiać zachowania pasażera więc pod pretekstem usterki samochodowej obaj wychodzą gdy pasażer wychodzi kierowca szybko wchodzi do samochodu i odjeżdża zostawiając dziwnego "gościa" samego. Po całej przygodzie zaczyna go jednak dręczyć poczucie sumienia gdy znajduje w bagażniku torbę którą włożył tam pasażerowi, myśli czy lepiej nie zadzwonić na policję aby odnaleźli człowieka i oddali mu "zgubę". Przed pójściem zagląda jednak z ciekawości do torby podróżnego gdzie widzi niebezpieczne przedmioty itp. to przeraża człowieka i napawa pewnością że jednak dobrze że zostawił pasażera. To taka znana tego typu opowiastka jak więc widzisz jest tak zwana Urban legend czyli po prostu miastowa legenda. :)

liliriz17

Ja to wszystko wiem. Chodziło mi o to, że Urbańska, to może być Natasza, natomiast w języku polskim istnieje poprawne słowo "miejska". I puszczenie takiego kwiatka na stronie internetowej uważam za kompromitację.

ocenił(a) film na 7
Meowth

dokladnie. co to za nowy twor filmwebu. jakies nowe slowotworstwo wymyslili chyba. Urbanska legenda. Moze to siostra Nataszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones